Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Historie Bisley

Historie1.jpg (349 KB)

1930s.JPG (30 KB)

Počátky Bisley společnosti sahají do roku 1931. Tehdy živnostník a výrobce ocelových plechů, pan Freddy Brown, založil svou malou firmu na opravu karosérií v garáži v St. John´s, Woking, Surrey.

V roce 1941 se firma přestěhovala do města Bisley, Surrey, kdy byl na více než 400 metrech čtverečních postaven výrobní závod na uspokojování různých válečných zakázek, například na výrobu prvních kontejnerů určených pro shazování na padáku. V roce 1946 v Londýně velkoobchod Standard Office Supplies, nyní zaniklý, poptal po Freddy Brownovi ocelový odpadkový koš na papír a v případě, že nabídne požadovanou cenu a termín dodání, bude zakázka na 24 kusů jeho. Od té doby společnost kladla důraz na výrobu kancelářského nábytku.

1940s.JPG (26 KB)
1960s.JPG (25 KB)

Freddův syn Tony, současný předseda, nastoupil do společnosti v roce 1960. Následně bylo právní postavení společnosti změněno z živnosti na společnost s ručením omezeným a její majetek rozdělen mezi Freddyho Browna, jeho manželku a jejich pět dětí. V roce 1968 ve věku šedesáti sedmi let začal Freddy Brown uvažovat o odchodu do důchodu a společnost byla nabídnuta do prodeje. Tehdy se jeho syn Tony Brown se rozhodl společnost koupit.

Pro uspokojení rostoucí poptávky byl v roce 1988 zakoupen pozemek o výměře 17 akrů k výstavbě továrny v Newportu v jižním Walesu. Koupě pozemku v Newportu znamenala, že se firma mohla soustředit na exportní trhy.

1980s.JPG (28 KB)
2000S.JPG (35 KB)

V roce 2012 bylo rozhodnuto o konsolidaci veškerých výrobních kapacit do jediné továrny v Newportu, toto bylo možné díky akvizici 20.000 metrů čtverečních stavebních pozemků, úhrnem tedy celková rozloha nyní činí 60.000 metrů čtverečních.

Kromě toho má společnost Bisley prodejní a architektonickou kancelář, která se nachází na londýnské Great Portland Street, stejně jako zastoupení ve Francii, Holandsku, Německu, Irsku, Španělsku, Dubaji a Severní Americe.

V listopadu 2015 byla společnost Bisley oceněna známkou Manufacturing Guild Mark. Toto prestižní ocenění, které uznává vynikající výsledky v oblasti designu, stálosti a udržitelnosti výroby, zajišťuje všem zákazníkům, že nábytek, který si kupují, je vyroben s péčí. Toto vše společnost Bisley zavazuje k dodržování nejvyšších standardů v celé své činnosti.