Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

O Bisley

BISLEY Showroom, 32 Dallington Street, London EC1V 0BB - virtuální prohlídka

Bisley showroom London

Britský výrobce kovového kancelářského nábytku, firma Bisley, designuje a vyrábí vysoce kvalitní a spolehlivý nábytek pro každé pracovní prostředí.

Postupný rozvoj společnosti Bisley je ukázkou jedinečného úspěchu. Od skromných začátků na poli karosářských oprav v roce 1931 začala ve čtyřicátých letech firma uspokojovat narůstající potřeby ve vybavování pracovišť. Nyní produkuje více než 15.000 položek týdně v továrně ve Walesu, výrobky společnosti je možné zakoupit ve více než 50 zemích celého světa a důvěru jí vyjádřily takové organizace a firmy jako je např. Direct Line, BBC a PwC, jejichž potřeby kancelářského vybavení a archivace kovový nábytek Bisley plně uspokojuje.

Úpěch firmy je založen na silném partnerství, nejmodernější výrobní technologii a nejlepších lidech. Jejich 700 zaměstnanců neustále posouvá hranice výrobní dokonalosti a jako soukromá společnost je schopna a ochotna investovat všechny své zisky pro další rozvoj podnikání. Od roku 1989 investovala více než 80 millionů £, což jí dopomohlo k tomu, aby se stala předním evropským výrobcem kovového nábytku. Faktem je, že 48% kovového nábytku, jímž jsou vybaveny britské firmy a kanceláře, pochází právě z Bisley.

Cílem rozsáhlé řady kovového nábytku od ikonických zásuvkových skříněk MultiDrawer přes Be by Bisley (modulárního a flexibilního kancelářského nábytku) až po Stage (adaptabilní a moderní domácí pracovní prostor) je pomáhat lidem na celém světě tak, aby jejich pracovní prostředí bylo pohodlné a efektivní.

Company Registration Details:

  • Company name - F.C. Brown (Steel Equipment) LimitedStorage in any language
  • Company Registered number - 693397
  • Registered Office Details - Caswell Way, Reevesland Industrial Estate, Newport, South Wales NP19 4PW       
  • Tel. +44(0)1633 637383
  • Fax. +44(0)1633 637384
  • Registered in England and Wales

HISTORIE:

Lorry_moving_Aug_16.jpg (84 KB) SteelMancorrectedDuo.jpg (322 KB)

Počátky Bisley společnosti sahají do roku 1931. Tehdy živnostník a výrobce ocelových plechů, pan Freddy Brown, založil svou malou firmu na opravu karosérií v garáži v St. John´s, Woking, Surrey. V roce 1941 se firma přestěhovala do města Bisley, Surrey, kdy byl na více než 400 metrech čtverečních postaven výrobní závod na uspokojování různých válečných zakázek. Byl například zodpovědný za návrh a výrobu prvních kontejnerů určených pro shazování na padáku, široce používaných vzdušnými silami během druhé světové války. Za provedené práce obdržela společnost několik vyznamenání od ministerstva obrany.

Na konci války v roce 1945 společnost vybudovala výrobní kapacity, pro které nebylo v té době žádné využití. Opravna automobilů byla sice obnovena, ale žádná konkrétní výrobní zakázka se neobjevila.

V roce 1946 v Londýně velkoobchod Standard Office Supplies, nyní zaniklý, poptal po Freddy Brownovi ocelový odpadkový koš na papír a v případě, že nabídne požadovanou cenu a termín dodání, bude zakázka na 24 kusů jeho. Zbytek, jak se říká, je historie. Společnost dosáhla ustáleného a nenápadného růstu, v roce 1963 byly opravy automobilů zcela přerušeny proto, aby byl mohl být kladen větší důraz na výrobu kancelářského nábytku.

Freddův syn Tony, současný předseda, nastoupil do společnosti v roce 1960. V té době měla společnost obrat přes 95.000 £ ročně a zaměstnávala 28 osob.

V roce 1961 bylo právní postavení společnosti změněno z živnosti na společnost s ručením omezeným a její majetek rozdělen mezi Freddyho Browna, jeho manželku a jejich pět dětí.

V roce 1968 ve věku šedesáti sedmi let začal Freddy Brown uvažovat o odchodu do důchodu a společnost byla nabídnuta do prodeje. Tehdy se jeho syn Tony Brown se rozhodl společnost koupit. Byl to v té době pravděpodobně první oficiální výkup společnosti a daňové prověrky a další nové právní komplikace znamenaly, že dohoda trvala osmnáct měsíců než dospěla k realizaci. Nakonec byl prodej dokončen a celá rodina byl vyplacena.

Dne 10. března 1970 se Tony Brown stal hrdým vlastníkem společnosti spolu se značným množstvím dluhu. V tomto roce měla firma tržby ve výši 370.000 £ ročně a zaměstnávala čtyřicet pět osob. Freddy Brown zůstal jako její předseda až do své smrti 29. prosince 1977.

Růst společnosti byl v průběhu let stálý. Milníky bylo vyrobení první zásuvkové kartotéky v roce 1980, žaluziových skříní v roce 1990, kancelářských kontejnerů v roce 1993, skříní LateralFile v roce 1995 a posuvných regálů InnerSpace v roce 2003.

Pro uspokojení rostoucí poptávky byl v roce 1988 zakoupen pozemek o výměře 17 akrů k výstavbě továrny v Newportu v jižním Walesu.

Koupě pozemku v Newportu znamenala, že se firma mohla soustředit na exportní trhy. Exportní tržby vzrostly za deset let z cca 3 milionů £ v roce 1987 na 20 milionů £ v roce 1996. Společnost Bisley dosáhla jedinečného postavení ve výrobě kancelářského kovového nábytku a v letech 1992 a 1997 jí byla udělena dvě prestižní ocenění královny za dosažení vyjímečného úspěchu v exportu. Konsolidovaný exportní prodej pro rok 2011 činil přes 34 milionu £.

V roce 2012 bylo rozhodnuto o konsolidaci veškerých výrobních kapacit do jediné továrny v Newportu, toto bylo možné díky akvizici 20.000 metrů čtverečních stavebních pozemků, úhrnem tedy celková rozloha nyní činí 60.000 metrů čtverečních.

Kromě toho má společnost Bisley prodejní a architektonickou kancelář, která se nachází na londýnské Great Portland Street, stejně jako zastoupení ve Francii, Holandsku, Německu, Irsku, Španělsku, Dubaji a Severní Americe.

V listopadu 2015 byla společnost Bisley oceněna známkou Manufacturing Guild Mark. Toto prestižní ocenění, které uznává vynikající výsledky v oblasti designu, stálosti a udržitelnosti výroby, zajišťuje všem zákazníkům, že nábytek, který si kupují, je vyroben s péčí. Toto vše společnost Bisley zavazuje k dodržování nejvyšších standardů v celé své činnosti.

EKOLOGIE:

little+fern.jpg (237 KB)

Společnost Bisley samozřejmě ví, že veškerá výroba má nějaký vliv na životní prostředí. Zásadou firmy je, aby si sama tento aspekt uvědomovala a vedla podnikání takovým způsobem, aby minimalizovala nepříznivé účinky a maximalizovala ty příznivé.

Bisley je signatář prohlášení o politice životního prostředí vydaného OFMA (Office Furniture and Filing Manufactures Association) a schvaluje jeho zásady.

Firma také dosáhla známky Fira Club Green a je členem organizace Club 18001.

Bisley je od 4. června 2008 řádným členem The Furniture Industry Sustainability Programme (FISP). Program FISP byl vyvinut pracovní skupinou celého odvětví, které předsedá FIRA a je podporován všemi hlavními obchodními asociacemi nábytkářského průmyslu a vládním programem Envirowise. FISP je také uznáván organizacemi DTI a DEFRA.

Hlavní cíle FISP a organizací, které jsou certifikovány jako členové FISP jsou zaměřeny na podporu sociálního pokroku, který uznává potřeby každého jednotlivce. Účinná ochrana životního prostředí. Obezřetné využívání přírodních zdrojů. Udržování vysoké stabilní úrovně hospodářského růstu a zaměstnanosti.

Dokumenty ke stažení:

Výrobní závod, který se nachází v Newportu v jižním Walesu, je vyroben z materiálů šetřících energii a snižujících hlučnost emisí. Továrna je vytápěna plynový sálavým systémem, který je řízen počítačem pro optimální odezvu. Vzduchové clony se nacházejí ve všech velkých vnějších otvorech, jsou aktivovány automaticky otevřením dveří a zvyšují tak účinnost systému.

Kapitálové investice do strojů a strojních zařízení mají zásadní vliv na efektivní produkci výrobků - nejmodernější technika snížuje odpad, zlepšuje kvalitu a zvyšuje bezpečnost. Všechny ocelové odřezky a jiný kovový šrot jsou recyklovány a výrobní odpad vedlejších produktů je likvidován prostřednictvím licencovaných firem. Společnost je pravidelně oceňována organizací British Safety Council.

VEDENÍ SPOLEČNOSTI BISLEY:

Tony Brown Richard Blackwell John Atkin Paul Crutcher

Tony Brown

Chairman

Richard Blackwell

Chief Executive Officer

John Atkin

Managing Director

Paul Crutcher

Operations Director

Ralph Hearnshaw Paul Ostrolenk Philip Ashdown  

Ralph Hearnshaw

Commercial Director

Paul Ostrolenk

Technical Director

Philip Ashdown

Company Secretary

 

O NÁS:
Naše společnost ENPRAG s.r.o. byla založena v roce 1995 se zaměřením na prodej kovového nábytku. Od počáteční úzké spolupráce s předním evropským výrobcem, britskou firmou BISLEY, se však firma dynamicky rozvíjí a neustále rozšiřuje svoji nabídku. V roce 2003 jsme založili vlastní firmu KOVOTYP s.r.o. v Bratislavě na Slovensku a v roce 2014 společnost METALSTEEL GmbH v německém Furth im Wald.

V současné době již na českém, slovenském i německém trhu zastupujeme téměř 100 firem a můžeme tak nabízet rozsáhlý sortiment v různých variantách a cenových kategoriích. Zastupujeme přední evropské výrobce - britskou firmu BISLEY, německé společnosti C+P, Bedrunka+Hirth, Hüdig+Rocholz, polského výrobce Malow a řadu českých firem, jako jsou např. POLAK, KOVOS a KOVONA.

Díky dlouhodobé spolupráci s našimi dodavateli jsme si postupně zajistili velmi výhodné podmínky, které nám umožňují nabízet naše produkty za ty nejnižší ceny.

S každým naším klientem se snažíme vybudovat takový vztah, aby se k nám rád vracel. Věříme, že nejlepším důkazem, že jdeme správnou cestou, jsou naši spokojení zákazníci.

vzorkovna.jpg (191 KB)

NAŠI OBCHODNÍCI:
Nejsme jen klasický e-shop, katalogová firma nebo zásilkový obchod, ale disponujeme týmem profesionálních obchodníků, kteří za vámi rádi přijedou. Přímo na místě pak mohou nejlépe poradit a nabídnout řešení na míru tak, aby bylo co nejefektivnější. Pro vaši lepší představu vám vytvoříme počítačovou vizualizaci a zajistíme atypickou výrobu v případě, že žádný ze standardních produktů nevyhovuje vašim požadavkům. Ve spolupráci s naším logistickým oddělením pak zvolíme nejvýhodnější formu dopravy, umístění a montáže zboží.

VZORKOVNA:
Protože sídlíme v našem vlastním objektu v pražském Slivenci, máme k dispozici rozsáhlou vzorkovnu. Máte tak možnost si zboží takzvaně osahat předtím, než se rozhodnete ke koupi. Při výběru vám poradí některý z našich zkušených obchodníků, při kávě pak můžete vaše požadavky blíže specifikovat a společně dospět k nejvýhodnějšímu a nejlepšímu řešení. Adresa a kontakty.

vzorkovna_4.jpg (110 KB)

GARANCE CEN:
Pokud kdekoliv jinde objevíte nabídku stejného zboží s podobnými parametry za nižší cenu, rádi se této ceně přizpůsobíme.

ZÁRUKA:
Zboží je chráněno tříletou, pětiletou, sedmiletou nebo desetiletou zárukou (podle jednotlivých druhů).

SPLÁTKOVÝ PRODEJ (platí pouze pro lékaře):
Pro lékaře poskytujeme prodej i na splátky bez navýšení podle vašich potřeb. Koupíte-li si například šest kartoték, přivezeme Vám je všechny najednou a splácet můžete třeba polovinu ceny jedné kartotéky měsíčně. Platba je tak rozložena na celý rok a vy nezaplatíte ani korunu navíc!

DOPRAVA A SLUŽBY:
Zboží ve většině případů rozvážíme vlastními vozy s vlastními, odborně vyškolenými zaměstnanci, kteří pak v případě vašeho zájmu na místě zboží rozbalí a zkontrolují. Jako další formy dopravy používáme spediční firmu Toptrans a zásilkovou službu PPL, v těchto případech jsou naše služby bohužel mírně omezené. Dopravné neúčtujeme od hodnoty objednávky nad 5.000 Kč bez DPH (6.050 Kč včetně DPH).Účtujeme pouze vynášku a montáž podle náročnosti. Více podrobností o dopravě.

doprava_vlastnimi_vozy.jpg (188 KB)

REKLAMACE:
Vždy víte, kam se s případným problémem obracíte. Stálá kontaktní adresa, stálí obchodní partneři. Odkaz na reklamační řád.

SERVIS:
Zajišťujeme záruční i pozáruční servis. Vzhledem k tomu, že spolupracujeme výhradně s renomovanými evropskými výrobci s dlouholetou tradicí (např. firma BISLEY byla založena již roku 1931), je servis zajištěn na dlouhou dobu dopředu.

JAK OBJEDNÁVAT:
Akceptujeme všechny formy objednávek. Poštou, e-mailem (obchod@kovovynabytek.cz), faxem, přes internet i telefonicky. V případě objednávek přes internet postupujte prosím podle instrukcí našeho e-shopu, faxové číslo je 224 941 053, telefonicky se s námi můžete spojit na kterémkoliv z uvedených čísel: 224 942 663, 224 941 246, 733 710 443 nebo volejte zdarma 800 888 868. Pokud se nedovoláte nebo nebudeme schopni z jakýchkoliv důvodů objednávku přijmout, zavoláme vám zpět hned jak to bude možné.

PLATBA:
Platbu za zboží je možné provést převodem na účet se splatností 14 dnů (je možné dohodnout i jinak), na dobírku a hotově nebo kartou při převzetí zboží na prodejně, ve skladu nebo přímo od našich řidičů. V současné době pracujeme na možnosti platby platebními kartami i přes náš e-shop nebo našim řidičům.

OBCHODNÍ SPOLUPRÁCE:
Firmám, které nakupují zboží v rámci zařizování interierů pro dalšího zákazníka poskytujeme výrazné velkoobchodní slevy.

KONEČNÝ PŘÍJEMCE:
Ostatním zákazníkům nabízíme různé formy slev a dárků při větších nebo pravidelných odběrech zboží.

DODACÍ LHŮTA:
Nejprodávanější zboží (kartotéky A4 pětizásuvkové, čtyřzásuvkové, třízásuvkové a dvouzásuvkové, lístkovnice A5, spisové a registrační skříně, šatní skříně, domácí kartotéky, trezory ..) je stále na skladě v dostatečném množství, u zboží na objednávku je třeba podle jednotlivých druhů počítat s dodací lhůtou 2 - 5 týdnů.

SKLAD:
Objednané zboží je možné si i osobně vyzvednout přímo na adrese firmy, kde je zároveň i náš sklad (mapa zde). Termín prosíme avizovat předem abychom pro vás mohli zboží připravit.


Na spolupráci se těší firma Enprag s.r.o., K Holyni 42, 154 00 Praha 5, tel. 224 942 663, 224 941 246, 733 710 443, zdarma 800 888 868